Најчесто поставувани прашања

1. Дали треба да отворам сметка за да купувам?

Не мора да отворате сметка за да купувате. Меѓутоа, ако креирате сметка, можете лесно да ги направите вашите следни купувања без да ги внесувате вашите информации.

2. Како можам да креирам сметка?

modazehrada.com > Моја сметка > Креирај сметка > Пополнете ги вашите лични податоци > РЕГИСТРИРАЈ СЕ

3. Како можам да направам нарачка?

Купете ги производите што ги сакате и додајте ги во вашата кошничка. Кога ќе завршите, можете да продолжите до вашата количка и да се одјавите. Проверете и проверете дали сите информации се точни пред да ги потврдите вашите купувања и плаќање.

4. Како да платам за моите нарачки?

Можете да платите со кредитна картичка или банкарски трансфер.

Ако ви треба помош, можете да не контактирате преку нашата линија WhatsApp.

+90 501 335 27 15

5. Колку такса за испорака ќе платам?

Надоместокот за испорака автоматски се пресметува врз основа на вредноста на кошницата и ви се одразува при плаќањето.

6. Во која валута можам да платам?

Нашата веб-страница работи во валута долар. Можете да ја изберете вашата валута од опциите. Но, ова е само за информативни цели. Кога вршите плаќања, вашата банка ја обработува вашата локална валута.

7. Дали можам да ја сменам или откажам мојата нарачка?

Корисни информации за меѓународни нарачки

 

Немаме политика за ВРАЌАЊЕ или ЗАМЕНА за меѓународни нарачки поради ВИСОКИ ТРОШОЦИ ЗА ИСПОРАКА и ЦАРИН. Ве молиме да го земете предвид ова при поставување на вашата нарачка.

Не може да се направат рефундации и откажувања за вашите нарачки што се испорачани.

 

8. Имам код за попуст, како можам да го користам?

Ако имате дефинирано код за попуст, има посебно поле за внесување на страницата за плаќање каде што можете да го користите овој код.

9. Како ќе знам дали мојата нарачка е потврдена?

Откако вашата нарачка ќе биде потврдена, ќе добиете е-пошта за потврда од нас. Алтернативно, ако сте регистриран корисник, можете да го проверите статусот на вашата нарачка во делот „Моја сметка“.

10. Кога ќе пристигне мојот товар?

Транспортот на товарот зависи од земјата во која се наоѓате и нашите услуги за карго/превоз. Обично, пратките траат 3-5 работни дена до Европската земја, 3-7 работни дена до САД и Канада и 7-10 работни дена до остатокот од светот.

11. ДАНОК, ЦАРИНА И ТАРИФА итн. Дали треба да платам?

Даноците, царините и тарифите се наметнуваат во согласност со законите на земјата во која се наоѓате. Оваа ситуација е помеѓу вас и законите на вашата земја, нашата компанија нема никаква одговорност.

12. Дали има разлика во цената помеѓу B2B и B2C клиентите?

Можете да ги прегледате нашите планови за попуст за B2B и B2C и да не контактирате.

13. Ако немам кредитна картичка или не сакам да ја користам, како можам да платам?

Доколку не користите кредитна картичка, можете да извршите трансфер преку банка.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СМЕТКАТА


  Име на сметка: MODA ZEHRADA GİYİM TEKSTİL İÇ VE DIŞ TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

  АДРЕСА: Bahçelievler Mah. 50. Cad. No: 14/A 66700 Sorgun/YOZGAT, TÜRKİYE

  Името на банката: Ziraat Bankası

  Swift / BIC Code: TCZBTR2AXXX

  IBAN (TRY): TR73 0001 0003 2297 5747 2250 01

  IBAN (USD): TR46 0001 0003 2297 5747 2250 02

  IBAN (EUR): TR19 0001 0003 2297 5747 2250 03

  IBAN (POUND): TR89 0001 0003 2297 5747 2250 04

Ви посакуваме пријатен шопинг.